<< Click to Display Table of Contents >> Navigation: Ustawienia aplikacji > Ustawienia zaawansowane |
Ustawienia zaawansowane podzielone są na cztery bloki tematyczne:
1.Otwórz folder instalacyjny - powoduje otworzenie katalogu, w którym zainstalowany jest program.
2.Otwórz folder użytkownika - powoduje otworzenie katalogu użytkownika (C:\Users\nazwa użytkownika\AppData\Local\Legislator)
3.Logowanie do bazy danych - umożliwia logowanie wybranych zdarzeń aplikacji w bazie danych MS SQL Server. W tym celu należy:
a)założyć bazę i tabelę na logi lub wykorzystać istniejącą strukturę:
b)w Legislatorze w otwartym oknie dialogowym Logowanie do bazy danych wprowadzić dane dotyczące połączenia z bazą danych. Wybieramy tabelę oraz pola do zmapowania:
c)za pomocą przycisku Podgląd danych można przeglądać zawartość tabeli oraz eksportować dane do Excela:
4.Otwórz logi - powoduje otwarcie pliku Legislator.log, w którym znajdują się logi aplikacji.
5.Wyczyść logi - usuwa dotychczasowe logi programu.
1.Pobierz z UPE dane instytucji i organów wydających przy starcie programu - podczas otwierania programu nastąpi połączenie z Urzędową Pocztą Elektroniczną w celu pobrania z niej dane instytucji oraz organów wydających.
2.Nie instaluj automatycznie aktualizacji programu przy starcie - domyślnie aplikacja przy starcie sprawdza dostępność nowej wersji programu i instaluje ja automatycznie. Po włączeniu tej funkcji aplikacja będzie jedynie informować użytkownika o dostępności nowej wersji, nie będzie jej natomiast automatycznie instalowała (więcej w rozdziale Aktualizacje).
3.Nie pokazuj żadnych okien informujących o postępie – wyłącza wyświetlanie okienek z informacją o postępach wykonywanych operacji.
4.Wymagaj hasła użytkownika UPE podczas wysyłania wniosków - po zaznaczeniu opcji, dostęp do Modułu wysyłki wniosków do Urzędu Wojewódzkiego lub Regionalnej Izby Obrachunkowej wymaga wpisania hasła.
5.Domyślny katalog zapisywania plików - umożliwia wskazanie katalogu, w którym domyślnie będą zapisywane dokumenty.
6.Wymagaj podania hasła ustawień w celu edycji listy szablonów - po zaznaczeniu opcji, dostęp do edycji szablonów zabezpieczony będzie hasłem.
7.W wersji sieciowej używaj wyłącznie zdefiniowanych szablonów dokumentów ZIPX - po zaznaczeniu opcji, tylko administrator może zapisywać szablony dokumentów.
8.W wersji sieciowej zapisuj globalne szablony podpisów - po zaznaczeniu opcji, szablony podpisów wprowadzone przez użytkowników zostaną zapisane w katalogu aplikacji umieszczonym na zasobie wspólnym. Pozwala to na ujednolicenie dodawanych pod treścią dokumentów podpisów organu wydającego.
9.Zarządzaj szablonami podpisu wyłącznie z tego miejsca - opcja pozwala na zablokowanie możliwości modyfikacji listy podpisów z poziomu dokumentu. Jeżeli program jest uruchamiany z udziału sieciowego, wówczas szablony zostaną zapisane w podkatalogu "Cofiguration" i będą każdorazowo nadpisywane na komputerach użytkowników.
10. Szablony podpisu - opcja aktywna po włączeniu zarządzania szablonami podpisu z poziomu ustawień zaawansowanych; pozwala na dodanie, usunięcie oraz modyfikowanie szablonów podpisu.
1.Przesyłanie danych do BAW w trybie pofragmentowanym – włączenie tej funkcji może rozwiązać problem z publikacją dużych plików w Bazie Aktów Własnych (komunikat o przekroczeniu czasu wysyłki aktu).
1.Pokaż panel "Struktura dokumentu" podczas otwierania dokumentu - włącza wyświetlanie panelu Struktura dokumentu.
2.Pokaż panel "Wszystkie style" podczas otwierania dokumentu - włącza wyświetlanie panelu Wszystkie style.